Make your own free website on Tripod.com
Vėliava
VOKIETIJA
Herbas

Vokietijos Federacinė Respublika – valstybė Vakarų Europoje. Ji ribojasi šiaurėje su Šiaurės jūra, Danija bei Baltijos jūra, rytuose su Lenkija ir Čekija, pietuose su Austrija bei Šveicarija, o vakaruose su Prancūzija, Liuksemburgu, Belgija bei Nyderlandais.Ispanijos Karalystė – valstybė Europos pietvakariuose, Pirėnų pusiasalyje. Ribojasi su Portugalija vakaruose, Prancūzija bei Andora šiaurėje, su Gibraltaru – pietuose. Vokietija yra viena iš Europos Sąjungos įkūrėjų.

Valstybinė kalba vokiečių
Sostinė Berlynas
Didžiausias miestas Berlynas
Valstybės vadovai Horstas Kiohleris(Horst Köhler)
Prezidentas
Angela Merkel
Kanclerė
Plotas
 - Iš viso
 - % vandens
 
357 021 km² (61)
2,18%
Gyventojų
 - 2006 liepa (progn.)
 - Tankis
 
82 422 299 (14)
230,86 žm./km² (33)
BVP
 - Iš viso
 - BVP gyventojui
2006 (progn.)
2 585,00 mlrd. $ (5)
31 400 $ (20)
Valiuta Euras (€)
Laiko juosta
 - Vasaros laikas
UTC +1
UTC +2
Nepriklausomybė
Įkūrimas
Padalijimas
Suvienijimas
Verdunės taika (843)
1871 sausio 18
1949 gegužės 23
1990 spalio 3
Valstybinis himnas Vokietijos himnas
Interneto kodas .de
Šalies tel. kodas +49

 

Istorija

Vokiečių kalba ir „Vokietijos“ samprata yra daugiau nei tūkstančio metų senumo, tačiau Vokietija kaip moderni valstybė buvo suvienyta tik 1871 m., kai buvo įkurta Prūsijos karalystės dominuojama Vokietijos imperija. Didele dalimi tai buvo Oto fon Bismarko (Otto von Bismarck), svarbaus Vokietijos XIX a. politinio veikėjo, pastangų dėka. Iki Pirmojo pasaulinio karo Vokietija tapo viena stipriausių Europos valstybių. Po nesėkmingo karo, pagal Versalio sutartį, Vokietija paskelbta atsakinga už karo sukėlimą.

Dabartinėse savo sienose Vokietija buvo suvienyta 1990 m. spalio 3 d. po komunizmo žlugimo Europoje; kartu su Prancūzija Vokietija vaidina vadovaujantį vaidmenį Europos Sąjungoje. Vokietija yra viena didžiausių Europos Sąjungos plėtros šalininkė, kuri siūlo stiprinti Europos Sąjungos politinį, gynybinį ir saugumo bendradarbiavimą. Vokietijos kancleris neseniai pareikalavo skirti Vokietijai nuolatinę vietą Jungtinių Tautų Saugumo taryboje, nurodydamas, kad jo siekį remia Prancūzija, Rusija ir Japonija.

 

 

Administracinis susiskirstymas

Geografija

Šiaurinę Vokietiją sudaro ledynmečio laikais susiformavusi žemuma (Šiaurės Vokietijos žemuma, žemiausias taškas 3,54 m žemiau jūros lygio). Pietų Vokietijoje – Alpių kalnai.Sausumos sienų ilgis sudaro 3621 km.

Demografija

Gyventojų struktūra pagal amžių (2000 m.):

Tautinė sudėtis: vokiečiai 91,5 proc., turkai 2,4 proc., kiti 6,1 proc. (daugiausia – serbai, kroatai, italai, lenkai, rusai, graikai ir ispanai). Šiaurėje, Šlezvigo-Holšteino žemėje, gyvena fryzų ir danų tautinės mažumos, Saksonijoje ir Brandenburge – sorbų tautinė mažuma.

Pasiskirstymas pagal religiją: liuteronai 38 proc., katalikai 34 proc., musulmonai 1,7 proc., netikintys ir kitų tikybų 26,3 proc

 

Kultūra

Vokietijoje gimė ir kūrė tokie žymūs žmonės kaip: